oben links oben rechts
left border
e-Dziennik ˇ Plan lekcji ˇ SZUKAJ ˇ Strona Główna ˇ Informatyka ˇ MEN ˇ Matematyka ˇ CKE ˇ RODO ˇ Egzamin zawodowy ˇ Kontakt ˇ Ubezpieczenie ˇ Rekrutacja 2019/2020Lipiec 12 2020 12:25:27
Nawigacja
HISTORIA SZKOŁY

ORGANY SZKOŁY

INTERNAT

BIBLIOTEKA

DOKUMENTACJA

FILMY O SZKOLE

MEDIA O NAS

PORTAL FILMOWY

GALERIA ZDJĘĆ

Z ŻYCIA SZKOŁY

SPORT W REJU

KONKURSY

OLIMPIJCZYCY REJA

STYPENDYŚCI REJA

ZŁOTE PIÓRA REJA

MATURA

DLA KANDYDATÓW

ZAMÓWIENIA PUB.

JUBILEUSZE

INFO O STRONIE

Konkursy dla gimnazjalistów
Nowa strona 1

KONKURS MATEMATYCZNY

"KALEJDOSKOP W REJU"


KONKURS RECYTATORSKI

"MYŚLĄC OJCZYZNA"


KONKURS WIEDZY

O MONTE CASSINO


KONKURS BIOCHEMICZNY


KONKURS GEOGRAFICZNY

MAPA BEZ TAJEMNIC


KONKURS J.ANGIELSKIEGO

ENGLISH IS FUN


KONKURS KRAJOZNAWCZY

"MOJA POLSKA"


KONKURS WIEDZY

O KRAJACH

NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

REJ NA FACEBOOK'u

PROJEKTY UNIJNE


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni!


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni! Drugie pokolenie


• Pracownie komputerowe


• Wiedza gwarancją sukcesu


• Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne


• Innowacyjne metody kształcenia w obrębie przedsiębiorczości


• e-Fizyka Multimedialne środowisko nauczania fizyki


• Business English - Młodzi przedsiębiorcy na start


Praktyki zagraniczne szansą rozwoju kompetencji zawodowych młodzieży (Erasmus+)


• Podniesienie kompetencji uczniów i uczennic z zakresu filozofii i logiki nieformalnej II

Dni Niemieckie

DNI NIEMIECKIE W REJU

Cel imprezy:

    Impreza pod nazwą „Dni Niemieckie w Reju” ma na celu przybliżenie polskiej młodzieży elementów kultury niemieckiej, zachęcenie do bardziej aktywnej nauki języka niemieckiego oraz ma promować organizowaną od wielu lat polsko-niemiecką wymianę młodzieży. To także możliwość prezentacji na forum szkoły talentów i uzdolnień uczniów, którzy nie mają zbyt wiele okazji do zaprezentowania się swoim kolegom.

Adresatami są nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również młodzież zaproszona z innych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza ma charakter otwarty i jest prowadzona w formie atrakcyjnego bloku artystyczno-informacyjnego z elementami „show”.

* * * * * * * I edycja – rok 2008 * * * * * * *

    Pierwsza edycja odbyła się w dniach 17-18 kwietnia 2008 w auli naszej szkoły i składała się z trzech jednakowych bloków przeznaczonych za każdym razem dla innych odbiorców. Wśród widzów byli uczniowie z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego miasta (łącznie ok. 390 osób). Cała impreza została przygotowana i poprowadzona przez uczniów naszego liceum pod kierunkiem p. Andrzeja Bownika.

Gośćmi specjalnymi byli uczniowie z naszej niemieckiej szkoły partnerskiej Carl-Friedrich-Gauss-Gymnasium w Schwedt, Stefanie Friedrich i Dominik Bandurowski.

Każdy uczestnik otrzymał na wstępie formularz quizu, na którym należało udzielić odpowiedzi na krótkie pytania związane z tematyką zajęć. Po imprezie zostały rozlosowane drobne pamiątki ufundowane przez wydawnictwo Hueber Polska.

Głównym sponsorem Dni Niemieckich była Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy.

Galeria foto

Sponsorzy:

Program imprezy:

01.  Powitanie uczestników, przedstawienie celów imprezy, poinformowanie o sponsorach, quizie oraz o ubiorze konferansjerów.

Konferansjerki (Zosia Królikowska i Claudia Borowska) ubrane były w specjalnie przygotowane stroje bawarskie. Każdy widz otrzymał kartę z pytaniami w formie quizu, po imprezie wśród osób biorących udział w zabawie zostały rozlosowane upominki.

Sponsorem imprezy była Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, a fundatorem nagród-upominków wydawnictwo Hueber Polska.

02.  Prezentacja ogólna Niemiec i Schwedt, dlaczego warto pojechać do Niemiec?

Nasi goście z Niemiec (Stefanie Friedrich i Dominik Bandurowski) zaprezentowali ogólny obraz Niemiec i regionu, w którym mieszkają (Schwedt, Uckermark, Brandenburgia).

03.  Piosenka „Wer bin ich?”

Uczennica Ula Olszówka zaśpiewała (przepięknie) piosenkę „Wer bin ich?” z repertuaru „LaFee”. Naszym zdaniem była to lepsza interpretacja od samego oryginału.

04.  Z kuchni niemieckiej… - sałatka ziemniaczana.

W tym miejscu 3 uczennice (Agata Ambrożkiewicz, Kinga Rola i Justyna Włodarczyk) przedstawiły wszystkim składniki potrzebne do wykonania prawdziwej niemieckiej sałatki ziemniaczanej, usiadły przy specjalnie przygotowanym stoliku i na oczach wszystkich widzów przygotowywały potrawę, która konsumowana była na zakończenie spotkania. A impreza trwała dalej…

05.  Inscenizacja „Auf dem Markte”.

 Po sałatce warzywnej 13 osób z klasy drugiej zaprezentowało niemieckojęzyczną wersję wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Każdy był przebrany za odpowiednie warzywo, co na pewno ułatwiało zrozumienie przez osoby nie znające języka niemieckiego.

06.  Prezentacja „Niemieckie ABC”.

 Marcelina Podniestrzańska, Agata Rola i Robert Łuba, wykorzystując m.in. materiały PNWM, zaprezentowali swoją wersję „Niemieckiego ABC” ilustrując poszczególne hasła odpowiednio dobranymi humorystycznymi slajdami.

07.  Czas na dowcip…

 Agnieszka Kwiatek, Magda Wnuk i Michał Tomaszewski zaprezentowali kilka dowcipów, z których śmieją się Niemcy, odgrywając przy tym krótkie scenki.

08.  Piosenka „Flugzeuge im Bauch”.

 Znaną piosenkę Herberta Grönemeyera zaprezentował Andrzej Gotner z tanecznym wsparciem gości ze Schwedt. Była to raczej parodia wersji tej piosenki znanej z wykonania Oli P. Trudno było stłumić aplauz publiczności!

09.  Prezentacja „Niemieckie samochody”.

 Damian Chałabis zaprezentował swoją wizję niemieckiej motoryzacji.

10.  Inscenizacja „Lokomotive”.

 Uczennice z klasy drugiej wyrecytowały wiersz Juliana Tuwima w wersji niemieckojęzycznej. Inne osoby z tej klasy odgrywały pociąg, przemieszczając się po sali między publicznością.

11.  Prezentacja „Piłka nożna”.

 Piotrek Barankiewicz zaprezentował najbardziej znane drużyny i stadiony niemieckie.

12.  Prezentacja „Wymiana młodzieży”.

 Na tego typu imprezie nie mogło zabraknąć reklamy naszej polsko-niemieckiej wymiany młodzieży ze szkołą w Schwedt. Agnieszka Czerebak oraz goście z Niemiec (Stefanie i Dominik) opowiedzieli na czym polega wymiana młodzieży i dlaczego warto jest wziąć w niej udział.

      13.  Podsumowanie, losowanie nagród, konsumpcja sałatki.

 Zgodnie z planem odbyło się losowanie i wręczenie nagród, a następnie wszyscy zebrani mogli zająć się konsumpcją sałatki ziemniaczanej przy akompaniamencie niemieckiej muzyki. Była to też okazja do swobodnych rozmów z gośćmi z Niemiec.

Materiały przygotował: Andrzej Bownik

Rej
ECC 


Brązowa Tarcza dla Reja
   

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

 

 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
right border
unten links unten rechts


22224203 Unikalnych wizyt

Copyright * 2017 by TG Rey and php-fusion