ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

15 listopada 2019 roku w Centrum Kultury w Annopolu odbył się Konkurs Recytatorski oraz Konkurs Piosenki utworów Edwarda Stachury, który został przez organizatorów wpisany w cykl imprez " Śladami Edwarda Stachury". W tegorocznym konkursie recytatorskim wzięła udział również nasza uczennica Alicja Żurek z klasy 1bG - (opiekun p.Iwona Różyńska) oraz w konkursie piosenki Miriam Jerczyńska z klasy IFG (wokal) i Julia Głąb z klasy 1eG (akompaniament)- (opiekun p. Wioletta Kołodziejska), które godnie reprezentowały naszą szkołę, recytując i śpiewając  utwory poetyckie Edwarda Stachury. Drugie miejsce w konkursie recytatorskim zajęła Alicja Żurek!  
Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14 i 15 listopada 2019 r. klasa 3a uczestniczyła w turystyczno-kulturalnej wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Krakowski przewodnik oprowadził młodzież po słynnych zabytkach Krakowa, m.in.: Stare Miasto, Barbakan, Rynek, Sukiennice, Wawel. Wieczorem w teatrze Bagatela uczniowie obejrzeli wspaniałą komedię "Wieczór Kawalerski". Było naprawdę wesoło. Spokojną noc młodzież spędziła w Kalwarii Zebrzydowskiej w hotelu Barka. Na drugi dzień uczniowie odwiedzili Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, a następnie udali się na wielogodzinne zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Elżbieta Koper, p.Tomasz Grębski i p.Andrzej Łukasik, a wyjazd zorganizowało biuro podróży Flis Travel. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wycieczki.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju . 

Nasza Szkoła  odpowiedziała na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży i włączyła się do akcji „Szkoła do Hymnu”. 

 

Czytaj więcej...

W 101 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Biały wziął udział w XXX jubileuszowym Biegu Niepodległości w Puławach na dystansie 10 km, zajmując II miejsce w kategorii 50 - 59 lat.

 

  

Czytaj więcej...

W 2019 roku Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadł na 5 listopada. Bajki i baśnie pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek często stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To właśnie ci bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeni przez dzieci barier. Dorośli również z sentymentem wracają do bajkowego świata, który towarzyszył im w dziecięcych latach.

 

Czytaj więcej...