ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

http://weba.home.pl/boa/mctoto/rey1/galeria/index.php?&mode=full&folder=2020-02-19_Bakcyl_w_Reju&file=IMG_20200219_095308.jpg&option=com_eventgallery&view=resizeimage19 lutego odbyły się kolejne zajęcia z pracownikiem banku w ramach programu Bakcyl, którego organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości. Tym razem uczestnikami lekcji przedsiębiorczości byli uczniowie 1 klasy technikum – ekonomiści i informatycy. Zajęcia prowadzone były przez panią Katarzynę Kowalską, która przyjechała do nas z Chełma. Tematy, które były realizowane to: „Rynek finansowy – zaufanie w biznesie” oraz „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”.

Czytaj więcej...

http://weba.home.pl/boa/mctoto/rey1/galeria/components/com_eventgallery/helpers/image.php?&mode=full&folder=2019-11-28_28_Euroweek&file=received_725744461281042.jpegPo sukcesie jesiennej edycji szkoły liderów pn. EuroWeek, niniejszym ogłaszamy nabór chętnych do sesji wiosennej. 

Program EuroWeek ma ponaddwudziestoletnią tradycję. Zajęcia w ramach tego programu prowadzone są przez wolontariuszy wybranych spośród setek kandydatów z całego świata. Sprawdzani są oni pod względem umiejętności i doświadczenia w pracy z młodzieżą.

3-dniowy obóz pełen ciekawych zajęć w języku angielskim planowany jest w terminie 15-19 kwietnia br. Miejsce: Kotlina Kłodzka (Lądek Zdrój lub okolice). 

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do uczniów klasy 2g LO lub prof. W. Saleckiego. W czwartek, 27 lutego br., zapraszamy na spotkanie organizacyjno-informacyjne do auli naszej szkoły (12:15 – duża przerwa).

Organizatorzy

16 lutego 2020 roku w Białej Podlaskiej odbyło się szkolenie sędziów, w którym wzięło udział 25 osób w tym dwoje naszych uczniów: Oliwia Ostrowska z klasy 2f oraz absolwent naszej szkoły Oliwier Wojtaszek.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na tej nowej drodze Taekwon-do. Gratulacje ! Rej !”…bo sport to nasza pasja” .

http://weba.home.pl/boa/mctoto/rey1/galeria/index.php?&mode=full&folder=2020-02-14Walentynki&file=004-20200217-100228.JPG&option=com_eventgallery&view=resizeimage14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne obchody święta zakochanych. Nie mogło zabraknąć poczty walentynkowej roznoszonej przez specjalnych "listonoszy". Dzień ten skierowany był nie tylko do par, zadbano również o singli. Wchodząc do szkoły losowali swoje drugie połówki, a w trakcie przerwy obiadowej mieli okazję się poznać.  Dzień minął wszystkim w radosnej atmosferze.

FOTOGALERIA

ZS nr 2, wraz ze szkołami partnerskimi z Włoch, Estonii, Bułgarii, Rumunii i Grecji realizuje wymianę międzynarodową na wyspie Korfu w ramach projektu „Poznaj, zrozum i doceń” programu Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele uczestniczą w zajęciach i wydarzeniach mających na celu poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego wyspy oraz rozwijanie warsztatu pracy dziennikarza. Skomplikowana historia wyspy, która przechodziła z rąk do rąk od czasów rzymskich przez okres bizantyjski i rządy Wenecjan po francuskie i brytyjskie panowanie w XIX, okupację rosyjsko-turecką jest jednym z najbardziej fortyfikowanych obszarów Europy.

Czytaj więcej...

http://weba.home.pl/boa/mctoto/rey1/galeria/index.php?&mode=full&folder=2020-02-17_Uczniowie_Reja_w_Atenach&file=Ateny1.jpg&option=com_eventgallery&view=resizeimage  Uczniowie i nauczyciele ZS nr 2 im. M. Reja rozpoczęli wymianę w ramach projektu „Poznaj, zrozum i doceń”, programu Erasmus+. Swoją podróż rozpoczęli od poznania Aten, kolebki cywilizacji europejskiej zwiedzając Akropol z Partenonem, wzgórze Lycabetus, Stadion Panatenajski, gmach Parlamentu z widowiskową zmianą warty oraz spacerując uliczkami gwarnej Plaki.

Czytaj więcej...

http://weba.home.pl/boa/mctoto/rey1/galeria/index.php?&mode=full&folder=2020-02-13_Internat_Walentynki&file=walentynki1.jpg&option=com_eventgallery&view=resizeimageCzym właściwie jest miłość? Te pytanie stawiają sobie ludzie tak długo, jak istnieje świat. Miłość, radość, a także smutki jakie za sobą niesie, uniesienia, zachwyty, nieporozumienia, z których się składa stanowią wciąż niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy i malarzy. Jest ona siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać, ani zaznać szczęścia. W dniu 13 lutego 2020r. w naszym internacie odbyły się Walentynki. Zaplanowano liczne zabawy i konkursy, które cieszyły się dużym uznaniem wśród mieszkańców internatu. Nie zabrakło również dyskoteki, na której wspaniale bawili się nasi wychowankowie.

Czytaj więcej...

16 lutego 2020 roku delegacja młodzieży z naszej szkoły wchodząca w skład pocztu sztandarowego: Katarzyna Staruch, Weronika Samczyk i Jakub Biały (klasa 3a) wraz z opiekunem p. Tomaszem Grębskim wzięła udział we mszy św. w kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku z okazji 78. rocznicy powstania Armii Krajowej. Społeczność "Reja" od 7 listopada 2014 roku opiekuje się sztandarem Armii Krajowej, pielęgnując jednocześnie tradycje i wartości historyczne pozostawione nam przez naszych przodków.

Czytaj więcej...

21.02.2020r. w ZS nr3 w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. Nasi piłkarze zajęli III miejsce po dramatycznym meczu z ZS nr3 zakończonym remisem 4:4. O kolejności decydowały bramki uzyskane w całym turnieju.
Wyniki naszej drużyny: ZS nr2 - ZS nr1 7:12, ZS nr2 - ZS Annopol 10:4, ZS nr2 - ZS nr3 4:4.

Czytaj więcej...

KONKURS

Zapraszamy uczniów klas maturalnych do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „KRAJOBRAZ WOKÓŁ MNIE" oraz OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM pt. „CZŁOWIEK W KRAJOBRAZIE" organizowanych przez Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Uczestnicy Konkursu plastycznego wykonują pracę plastyczną w dowolnej technice artystycznej (np. ołówek, kredka, akwarela, akryl) na temat „Krajobraz wokół mnie". Natomiast Uczestnicy Konkursu fotograficznego mają za zadanie wykonać cykl 3 fotografii w formacie 20x30 cm, realizujących temat „Człowiek w krajobrazie". Laureaci I, II i III-go miejsca otrzymują indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu KUL oraz nagrody rzeczowe. Jedna osoba może wystartować w obu konkursach. Prace konkursowe wraz z kartami identyfikacyjnymi oraz oświadczeniami o samodzielności pracy,o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, o zgodzie na wykorzystanie wizerunku autora oraz zwycięskiej pracy i klauzulą informacyjną prosimy przesłać do dnia 16 MARCA 2020 roku. Decyduje data stempla pocztowego. 

Dodatkowych informacji udziela p. Anna Sosnówka