Home

Odsłony: 1017

27 listopada 2019 roku na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody ½ Finału Wojewódzkiego Licealiady w Pływaniu. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się uczniowie ZS nr 2 w Kraśniku awansując do zawodów finałowych w Lublinie.

 Pływanie to sport indywidualny, ale zawsze najbardziej widowiskowa jest rywalizacja w sztafetach. W tej konkurencji zarówno sztafeta 6x25m st. dowolnym dziewcząt jak i chłopców wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiego zajmując II miejsca! W składzie sztafety dziewcząt wystartowały:

Maja Machulak (2b), Sara Łukasik (1f), Oktawia Wojtaszek (2b), Anna Tuderek (2d), Aleksandra Kaproń (3c), Luiza Pietroń (2d), rezerwowe Laura Przywara (1f) i Adrianna Zielonka (1b). Chłopcy płynęli w zestawieniu: Patryk Kasperski (1aG), Michał Szymula (1e), Jan Jachura (1e), Jan Kułaga ( 2aT), Filip Bożek (2g), Kacper Blat (2d), rezerwowi Mikołaj Madras (3a), Kijewski Krzysztof (2a), Hubert Dalmata (1aG) i Jakub Biskup (1e).

W wyścigach indywidualnych awans do finału wojewódzkiego wywalczyli: Maja Machulak (I miejsce na 50m st. motylkowym), Filip Bożek (II miejsce na 50m st. motylkowym), Aleksandra Kaproń ( II miejsce na 50m st. grzbietowym), Patryk Kasperski (II miejsce na 50m st. grzbietowym), Kacper Blat (II miejsce na 50 m s. klasycznym) i Krzysztof Kijewski (III miejsce na 50m st. klasycznym).

Teraz przed naszymi uczniami jeszcze trudniejsze zadanie. W Finale Wojewódzkim (4 grudnia na pływalni Aqua Lublin) trzeba będzie stawić czoła między innymi uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Życzymy powodzenia!

/G.M./