ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Home

Odsłony: 409

Komisja Europejska od 2007 roku organizuje  konkurs translatorski na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej – Juvenes Translatores. Szkoły wybierane są losowo; liczba szkół, które mogą uczestniczyć w konkursie w każdym kraju zależy od liczby miejsc danego kraju w Parlamencie Europejskim, dlatego z Polski w konkursie może uczestniczyć 51 szkół. Nasza szkoła zgłaszana była do konkursu wielokrotnie, ale dopiero w tym roku została wybrana. Wzięli w nim udział uczniowie kl. 3a Kinga Rybak, Mikołaj Madras i Michał Rozmus.

 

Mieli oni za zadania przetłumaczenie tekstu z języka angielskiego na polski. Ich prace zostaną sprawdzone przez zawodowych tłumaczy Komisji Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy konkurs został przeprowadzony w trybie online w dniu 21 listopada 2019r. Laureaci (po jednym z każdego kraju UE) zostaną zaproszeni na trzydniową wycieczkę do Brukseli wiosną 2020 r., gdzie zostaną im wręczone nagrody. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu w szkole był nauczyciel języka angielskiego p. Renata Łapaj.

Teksty, z którymi zmagali się młodzi tłumacze, są dostępne na stronie internetowej Komisji Europejskiej:

https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores/2019-contest/texts-translation_pl