ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Home

Odsłony: 694

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
W związku z tym, że nie można obecnie korzystać z zasobów szkolnej biblioteki, przesyłamy linki do bibliotek cyfrowych i innych źródeł, gdzie znajdują się darmowe (lub prawie darmowe) książki, ebooki, audiobooki.
https://wolnelektury.pl/
https://lektury.gov.pl/
https://fbc.pionier.net.pl/ Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji o dostępnych on-line zbiorach polskich instytucji nauki i kultury w tym książki.


https://polona.pl/
https://www.bryk.pl/lektury
https://www.kulturalna.pl/
Wiedza z wami - YouTube

https://www.polskieradio.pl/ Polecamy również stronę Polskiego Radia, gdzie znajdziemy lektury szkolne i nie tylko, czytane przez znanych aktorów, np.
Program 1 Polskiego Radia
oferuje
10 .35 – W cyklu LEKTURY JEDYNKI można słuchać codziennie od poniedziałku do piątku „Kapitana Nemo – władcę mórz”, czyli adaptację „20000 mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne’a; słuchowisko obsada: Jan Matyjaszkiewicz, Piotr Fronczewski, Igor Śmiałowski, Józef Nalberczak i Andrzej Szalawski.

21.45 - W cyklu LEKTURY JEDYNKI od 2 marca z Archiwum Polskiego Radia można słuchać „Życie towarzyskie i uczuciowe” Leopolda Tyrmanda, czyta Andrzej Kopiczyński.

21.45 Od 30 marca codziennie będzie czytał Adam Ferency fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Program 2 Polskiego Radia

11.00 W cyklu „TO SIĘ CZYTA” od 23 do 27 marca Tomasz Sapryk czyta – premierowo „Żywopłoty” Marii Karpińskiej
Od 30 marca do 10 kwietnia będzie można posłuchać „Na nieludzkiej ziemi” Józefa Czapskiego – jedno z najbardziej wstrząsających świadectw sowieckiego totalitaryzmu, czyta Adam Ferency.
15.00 – Audycja „ZOSTAŃ W DOMU – SŁUCHAJ DWÓJKI” Od 23 marca do 3 kwietnia można słuchać „Księcia nocy” Marka Nowakowskiego w interpretacji Adama Ferencego.
19.15 Z cyklu „KSIĄŻKA DO SŁUCHANIA” trwa lektura do 3 kwietnia „Boso, ale w ostrogach” Stanisława Grzesiuka, czyta Wiktor Zborowski.
Od 6 kwietnia Dwójka przypomni „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa
w mistrzowskiej interpretacji Marka Kondrata

Program 3 Polskiego Radia
20.50 W paśmie „POWIEŚĆ W TRÓJCE” od 23 marca można posłuchać „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
https://ninateka.pl/ Polecamy archiwalne słuchowiska Polskiego Radia, które można bezpłatnie wysłuchać na stronie Ninateki. Znajdziemy tam m.in. ‘Inny świat” Herlinga Grudzińskiego, „Proces” Franza Kafki,”Trans Atlantyk” Witolda Gombrowicza i inne lektury szkolne.

OFERTY FIRM
https://www.legimi.pl/
Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
4. Aktywuj usługę Empik Premium.
5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
Polecamy również liczne strony o książkach i literaturze:), które bez problemu można znaleźć w sieci za pomocą wyszukiwarek.
Życzę przyjemnego czytania i owocnej nauki w domowym zaciszu, a przede wszystkim, zdrowia, odpowiedzialności, rozsądku, rozwagi.
Bibliotekarze Szkolni