ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Home

Odsłony: 962

Ostanie miesiące zdalnej pracy w szkołach, spotkania on-line, lekcje video, czaty, itp. to również czas na nowe pomysły i wyzwania. Zapraszamy na lekcje video przygotowane przez uczniów "Reja". Uczniom spodobał się pomysł ich nauczyciela p.Tomasza Grębskiego i podjęli oni jego wyzwanie - zrealizowali lekcje video z matematyki. Wymagało to od nich nie tylko pracy i czasu, ale przede wszystkim zagłębienia się w tematykę zadań z matematyki i to zadań z gwiazdką. Oto nasi matematyczni twórcy: Paweł Rak (2a), Mateusz Jarosz (2a), Piotr Szajewski (2a), Krzysztof Kijewski (2a), Jakub Mazurek (1a), Zuzanna Lachowska (1a), Oliwia Gierulska (1a), Kewin Bańka (1a), Adrian Rupeć (1a) i Jakub Cedro (1a).  A może by tak rozpocząć akcję dla uczniów #MatHotChallange20 - czyli nagraj video lekcję z matematyki . Zapraszamy do obejrzenia lekcji.

Tomasz Grębski video lekcje

 

 

Zadanie z parametrem dotyczące granicy ciągu - autor : Paweł Rak (kl. 2a - 2020 r.)

Na filmie zaprezentowane jest bardzo ciekawe zadanie z parametrem dotyczące granicy ciągu. Zadanie pochodzi ze zbioru zadań dla klasy drugiej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 


 

Zadania z gwiazdką z trygonometrii - autor : Mateusz Jarosz (kl. 2a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane są trzy zadania z gwiazdką: dwa dotyczą wykresów funkcji trygonometrycznych w połączeniu z cechą liczby oraz jedno zadanie na zastosowanie funkcji trygonometrycznych sumy i różnic. Zadania pochodzą ze zbioru zadań dla klasy drugiej (wyd. OE K.Pazdro).

 

 

 


 

 

Zadanie na dowodzenie z trygonometrii - autor : Jakub Mazurek (kl. 1a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane jest zadanie na dowodzenie z trygonometrii. Zadanie pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

Funkcja logarytmiczna - wykres i własności - autor : Jakub Mazurek (kl. 1a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowana jest funkcja logarytmiczna oraz jej własności wraz z przykładami. Treść zadania pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 


 

 

Zadanie z trygonometrii - autor : Zuzanna Lachowska (kl. 1a - 2020 r.)

Na filmie zaprezentowane jest zadanie z trygonometrii dotyczące związków między funkcjami trygonometrycznymi z zastosowaniem wzorów skróconego mnożenia. Zadanie pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

 

Zadanie z trygonometrii - autor : Piotr Szajewski (kl. 2a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentował autorskie rozwiązanie bardzo ciekawego zadania z parametrem z trygonometrii. (treść zadania pochodzi z książki "Podstawienie nowej zmiennej" - T.Grębski, wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

 

Zadanie z trygonometrii - autor : Piotr Szajewski (kl. 2a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentował autorskie rozwiązanie równania trygonometryczno-wykładniczego z podstawieniem nowej zmiennej. (treść zadania pochodzi z książki "Podstawienie nowej zmiennej" - T.Grębski, wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

 

Zadanie z trygonometrii - autor : Piotr Szajewski (kl. 2a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentował autorskie rozwiązanie równania trygonometrycznego. (treść zadania pochodzi z książki "Podstawienie nowej zmiennej" - T.Grębski, wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

 

Funkcja wykładnicza - autor: Oliwia Gierulska (kl. 1a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane jest zadanie dotyczące funkcji wykładniczej. Treść zadania pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 


 

 

Funkcja wykładnicza - autor: Adrian Rupeć (kl. 1a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane jest zadanie dotyczące funkcji wykładniczej. Treść zadania pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

 

Funkcja wykładnicza - autor: Jakub Cedro (kl. 1a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane są zadania na układ równań pierwszego stopnia z dwoma niewiadomymi - 4 metody. Treść zadania pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 

 


 

 

Szereg geometryczny z funkcją trygonometryczną - autor: Krzysztof Kijewski (kl. 2a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane jest bardzo ciekawe zadanie na szereg geometryczny, w którym występuje funkcja sinus. Treść zadania pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)

 

 

 


 

 

Funkcja wykładnicza - autor: Kewin Bańka (kl. 1a - 2020 r.)

 Na filmie zaprezentowane są zadania na zastosowanie funkcji trygonometrycznych w trójkącie. Treść zadania pochodzi ze zbioru zadań z matematyki dla klasy pierwszej (wyd. OE K.Pazdro)