ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Home

Odsłony: 682


25.06.2020 r. decyzją księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika zostałem z dniem 30 czerwca br. zwolniony ze stanowiska wikariusza w Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku i z dniem 1 lipca br. mianowany wikariuszem w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie (kościół garnizonowy przy Al. Racławickich).

W związku z tym pragnę serdecznie podziękować za 9 i pół roku pracy w Reju.

Dziękuję Dyrekcji, Pracownikom ZS Nr 2 i Internatu, nauczycielom i katechetom za wspaniałą atmosferę w szkole, za współpracę i pomoc, za udział Mszach św. (z okazji Dnia Patrona, na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, za maturzystów), w rekolekcjach szkolnych i parafialnych, spotkaniu z zespołem FPS, pielgrzymkach i wyjazdach organizowanych dla młodzieży na Jasną Górę, do Wąwolnicy i  Kazimierza lub Nałęczowa, na drogę krzyżową na Majdanku, Koncerty Chwały w Lublinie i Koncert JSJD w Rzeszowie, StadiON Młodych w Warszawie, za zaangażowanie i pomoc w organizacji obchodów ŚDM w 2016 r. w Kraśniku, gdy gościliśmy grupę pielgrzymów z Belgii, spotkania przedświąteczne, Kolędowanie z Rejem, Koncert Papieski i Rajdy Papieskie. Księża i katecheci zawsze mogli liczyć na wasze zaangażowanie i wsparcie.

         Będzie mi brakowało atmosfery spotkań i rozmów w pokoju nauczycielskim, sekretariacie, internacie, na terenie szkoły, w parafii i na wyjazdach. Macie pasję i niepowtarzalną osobowość. To Wy tworzycie markę Reja, co przyciąga wspaniałą, ambitną i uzdolnioną młodzież. Widać, że uczniowie mogą się tu wszechstronnie rozwijać i są jeszcze wspanialsi dzięki Waszej pracy wychowawczej i osobistemu przykładowi, który dajecie. Pokazujecie na co dzień i od święta, że rozum i wiara idą w parze. Można z Wami porozmawiać o wszystkim, także na tematy duchowe. Miło było w czasie rad pedagogicznych online rozpoznać Was po głosie. Będzie mi brakowało waszej obecności, życzliwości, mądrości, ciepła i humoru. Trudno mi było się pogodzić, gdy ktoś z wspaniałych nauczycieli odchodził na emeryturę, ale nowi nauczyciele, którzy przyszli do Reja na ich miejsce też mają klasę i wnoszą wiele dobrego. Jestem pewien, że księdza Mariusza Wirackiego, który przychodzi na moje miejsce, przyjmiecie równie serdecznie, a on wniesie też wiele dobrego do społeczności Reja, jak Pani dr Alicja Szubartowska, ks. Marcin i ks. Maksymilian.

         Dziękuję też delegacji z Reja na czele z Panią Dyrektor za wystąpienie w ostatnią niedzielę na Mszy św., w której dziękowałem za lata spędzone w Kraśniku. To była dla mnie miła niespodzianka i wielki zaszczyt. Na Mszy św. udało mi się zachować pokój i nie płakać, bo czuję się spełniony i byłem w parafii maksymalnie tyle, ile dla wikariuszy zwyczajowo określił Ks. Arcybiskup. Ale kiedy potem czytałem osobiste wpisy młodzieży w księdze pamiątkowej, którą wręczyli mi przedstawiciele MDM, wzruszyłem się do łez. To było dla mnie potwierdzenie, że warto było tyle czasu i serca poświęcić tej młodzieży, że bycie księdzem i nauczycielem to powołanie i Pan Bóg posługuje się nami, by dokonać czegoś ogromnie ważnego w życiu tych młodych ludzi, więcej niż moglibyśmy przypuszczać.

Ks. Wojciech Mazur