ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Home

Odsłony: 488

W sobotę, 5 września odbyła się w Polsce IX już Akcja Narodowego Czytania zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W obecnym roku 2020 Para Prezydencka zaproponowała lekturę Balladynę Juliusza Słowackiego.  Jak co roku w akcję włączyła się nasza szkoła – Zespół Szkół nr 2. Tradycyjnie Nauczyciele Bibliotekarze we współpracy z  Nauczycielami J. Polskiego zaprosili do wspólnego czytania uczniów i nauczycieli.

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 ze względu na panującą pandemię COVID 19, akcję Narodowego Czytania w naszej szkole zorganizowano w Auli dnia 04.09.2020 r., z zachowaniem reżimu sanitarnego, bez udziału publiczności tylko w obecności osób nagrywających: ucznia Jakuba Pakuły, Pana A. Łukasika, Pana A. Bownika. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli tegoroczna edycja  miała wyjątkową oprawę. Młodzież wpadła na super pomysł, aby uczniowie nagrali swoje filmy z czytania Balladyny poza szkoła i zamieścili je na stronie szkoły  jako  formę zaproszenia innych uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy czytania Balladyny online .

W akcji Narodowe Czytanie 2020 r. Balladyna Juliusza Słowackiego wzięli udział uczniowie: Olga Nitkiewicz kl.3b, Wiktoria Michalczyk kl. 3f , Aleks Nowakowski kl. 3g Piotr Surdacki 3g,  Jakub Pakuła 3d, Jakub Biskup 2 i Nauczyciele: Pani Jolanta Łapa, Pani Justyna Popiołek-Czarnota, Pani Stanisława Wnuk, Pan Andrzej Bownik,  Andrzej Łukasik. Napis z tytułem dzieła J. Słowackiego Balladyna przygotowała Pani E. Zapalska. Młodzież do nagrań własnych filmów zachęciła Pani Anna Kozłowska, a do zdjęcia grupowego na boisku pozowały klasy: 1a Pana Tomasza Grębskiego i 1f Pani Iwony Oszust.

Wszystkim zaangażowanym w akcje wspólnego czytania dzieła literatury polskiej, która łączy pokolenia, dziękują Nauczyciele bibliotekarze i Dyrekcja szkoły.