ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Home

Odsłony: 137

Warszawa, 19 listopada 2020 r.

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

zachęcam do skorzystania z dodatkowego wsparcia finansowego, jakie rząd przygotował dla kadry pedagogicznej w związku z ograniczeniem zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego nauczyciele, którzy kształcą w sposób zdalny, otrzymają dofinansowanie w wysokości do 500 zł na zakup sprzętu potrzebnego do kształcenia na odległość.

Procedura przyznawania środków jest maksymalnie uproszczona, aby jak najszybciej i bez zbędnych formalności uzyskać odpowiednie wsparcie.
Mogą je Państwo przeznaczyć m.in. na zakup akcesoriów komputerowych, kamery internetowej, mikrofonu, urządzenia wielofunkcyjnego, zestawu słuchawkowego, tabletu graficznego czy mobilnego internetu. Refundacja obejmuje sprzęt zakupiony między 1 września a 7 grudnia 2020 r., a odpowiedni wniosek będzie kierowany do dyrektora szkoły. Wszystkie szczegóły dotyczące rządowego wsparcia znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.gov.pl/edukacja.

Mamy nadzieję, że przyznane środki będą pomocne w Państwa pracy i pozwolą w sposób jeszcze bardziej efektywny realizować kształcenie na odległość. 

Dziękuję również za niezwykłe zaangażowanie, z jakim wykonują Państwo swoją pracę w tym trudnym czasie. Przyjmijcie Państwo wyrazy uznania
za wsparcie okazywane uczniom i ich rodzicom, za motywowanie młodych ludzi do systematycznej nauki.

 

Z wyrazami szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki