ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 1871

Dnia 27 kwietnia 2017 roku na terenie naszej szkoły odbył się finał VI Edycji konkursu matematycznego „Kalejdoskop w Reju”. Pierwsze miejsce wywalczył Mikołaj Kroc z Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku, który przygotowywał się pod okiem p.Małgorzaty Plesz.


Drugie miejsce zajęli Jakub Biały (Gimnazjum nr 2 w Kraśniku, opiekun: p.Anna Breś) oraz Mikołaj Dżugaj (Społeczne Gimnazjum im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku, opiekun: p.Jakub Piotrowski).
Trzecie miejsce zajął Mateusz Cięszczyk (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu, opiekun: p.Magdalena Gołofit).
Kalejdoskop w Reju to konkurs matematyczny, skierowany do gimnazjalistów. W tym roku organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: p.Mariusz Depta oraz p.Paweł Malarczyk, mogący liczyć na wsparcie całego zespołu matematyków oraz p.Andrzeja Łukasika.
Konkurs Kalejdoskop w Reju jest dwuetapowy. Pierwsza część odbywa się w szkołach macierzystych , które wyłaniają reprezentantów szkół. W tym roku do finału zakwalifikowało się aż 66 uczniów z 14 gimnazjów. W finale wzięło udział jednak 61 uczniów z terenu 12 gimnazjów.
Po rozwiązywaniu zadań gimnazjaliści co roku zapraszani są do wysłuchania wykładu przygotowanego przez któregoś z nauczycieli matematyki. Tym razem w rolę wykładowcy wcielił się p.Kazimierz Malarczyk, który czarował młodzież opowieściami o liczbach, sumach i ciągach. Po tej prelekcji oraz obiedzie, na który zaproszono wszystkich uczestników i opiekunów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Galę rozdania nagród poprowadził dyrektor szkoły Krzysztof Staruch wraz ze Starostą Kraśnickim p.Andrzejem Majem i przedstawicielem firmy Darex: p.Dariusz Czelej.
Na wstępie każdy uczestników otrzymał dyplom finalisty. Następnie przyznano tytuł Laureata (minimum 75% punktów uzyskanych z zadań konkursowych). W tym roku wynik był imponujący. Nagród przygotowano mniej niż laureatów (20 nagród). Tytuł laureata zdobyła aż 36 osób! Świadczy to o wysokim poziomie uczniów naszych gimnazjów oraz nauczycieli, którzy wkładają ogromny wysiłek, aby kształtować młode pokolenie. Warto wspomnieć także, że wśród nagród znalazły się publikacje nauczyciela matematyki p.Tomasza Grębskiego.
Następnie przyznano nagrody: III miejsce - 100 złotych + zestaw głośników
II miejsce - 200 złotych + zestaw głośników
I miejsce - 500 złotych + zestaw głośników.
Na zakończenie szczególne podziękowania należą się sponsorom. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Kraśnickiego p.Andrzeja Maja. Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz producent koszul: firma Darex oraz Ekoland.
Podziękowania należą się również dyrektorowi szkoły Krzysztofowi Staruchowi, który jest zwolennikiem popularyzacji matematyki na terenie szkoły i poza nią. Za przygotowanie gastronomiczne dziękujemy naszej stołówce, za oprawę fotograficzną uczniowi 2f, Pawłowi Wojciechowskiemu. Wszystkim nie wymienionym, którzy pośrednio przyczynili do przygotowania konkursu z serca dziękujemy.

FOTOGALERIA

Tekst: Paweł Malarczyk