ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 1706

26 kwietnia 2018 roku na terenie naszej szkoły odbył się finał VII Edycji konkursu matematycznego „Kalejdoskop w Reju”. Podium konkursu jest następujące:

I miejsce:  Emilia Dzięsław (gimnazjum im. Jana Pawła w Chodlu; n-l przygotowujący: p. Halina Czarnota)

                Michał Skrobucha (gimnazjum nr 2 w Kraśniku; n-l przygotowujący: p. Halina Dąbrowska

II miejsce: Krzystof Kijewski (gimnazjum nr 1 w Kraśniku n-l przygotowujący: p. Anna Plesz)

                 Piotr Szajewski (gimnazjum nr 2 w Kraśniku (n-l przygotowujący: p. Edyta Bryndza)

III miejsce: Damian Środek (Zespół Szkół w Wierzchowiskach Drugich n-l przygotowujący p. Ewa Bożek)

                      
Kalejdoskop w Reju to konkurs matematyczny, skierowany do gimnazjalistów. W tym roku organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: p.Mariusz Depta oraz p.Paweł Malarczyk, mogący liczyć na wsparcie całego zespołu matematyków oraz p.Andrzeja Łukasika. 
Konkurs Kalejdoskop w Reju jest dwuetapowy. Pierwsza część odbywa się w szkołach macierzystych , które wyłaniają reprezentantów szkół. W tym roku do finału zakwalifikowało się aż 73 uczniów z 16 gimnazjów. W finale wzięło udział 70 uczniów z terenu 15 gimnazjów. 
Po rozwiązywaniu zadań gimnazjaliści co roku zapraszani są do wysłuchania wykładu przygotowanego przez któregoś z nauczycieli matematyki. Tym razem w rolę wykładowcy wcielił się p.Tomasz Grębski , który połączył matematyką z muzyką . Po konkursie, wykładzie oraz  obiedzie, na który zaproszono wszystkich uczestników i opiekunów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Galę rozdania nagród poprowadził dyrektor szkoły Krzysztof Staruch wraz z Kierownikiem Wydziału Edukacji p. Zbigniewem Leziakiem.

Każdy uczestników otrzymał dyplom finalisty. Następnie przyznano tytuł Laureata (minimum 75% punktów uzyskanych z zadań konkursowych). W tym roku wynik był imponujący. Tytuł laureata zdobyła aż 32 osób! Świadczy to o wysokim poziomie uczniów naszych gimnazjów oraz nauczycieli, którzy wkładają ogromny wysiłek, aby kształtować młode pokolenie. Warto wspomnieć także, że wśród nagród znalazły się publikacje nauczyciela matematyki p.Tomasza Grębskiego.
Następnie przyznano nagrody: III miejsce - 100 złotych + książka+ kubek +upominki od firmy Annex
II miejsce - 200 złotych + kubek+ upominki od firmy Annex
I miejsce - 250 złotych + upominki od firmy Annex
Na zakończenie szczególne podziękowania należą się sponsorom. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Kraśnickiego p.Andrzeja Maja. Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz firma Wilkołaziak (p. Barbara i Jacek Serwinek) oraz firma Annex (p. Wiesław Kołczewski)
Podziękowania należą się również dyrektorowi szkoły Krzysztofowi Staruchowi, który jest zwolennikiem popularyzacji matematyki na terenie szkoły i poza nią. Za przygotowanie gastronomiczne dziękujemy naszej stołówce, za oprawę fotograficzną uczniowi Jakubowi Brzuszkowi . Wszystkim nie wymienionym, którzy pośrednio przyczynili do przygotowania konkursu z serca dziękujemy.

 

FOTOGALERIA


 

Tekst: Paweł Malarczyk