ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 5760

25 kwietnia 2019 roku na terenie naszej szkoły odbył się finał VIII Edycji konkursu matematycznego „Kalejdoskop w Reju”. Podium konkursu jest następujące:

I miejsce:  Julia Michalska (gimnazjum nr 1 w Kraśniku; n-l przygotowujący: p. Małgorzata Plesz)

                Bartosz Nowaczek (gimnazjum w Wilkołazie ; n-l przygotowujący: p. Anna Ściegienna)

     Łukasz Nowakowski (gimnazjum nr 2 w Kraśniku; n-l przygotowujący: p. Barbara Wójtowicz)

II miejsce: Zuzanna Ślusarz (gimnazjum nr 2 w Kraśniku; n-l przygotowujący: p. Anna Breś)

III miejsce: Dawid Cieślik (gimnazjum nr 1 w Kraśniku; n-l przygotowujący: p. Małgorzata Plesz)

                  Jakub Mazurek (szkoła podstawowa nr 3 w Kraśniku; n-l przygotowujący: p. Izabela Piórkowska)

                  Julia Pizoń (szkoła podstawowa w Wierzchowiskach Drugich n-l przygotowujący p. Mirosława Skubik)

                      
Kalejdoskop w Reju to konkurs matematyczny, skierowany do gimnazjalistów i uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. W tym roku organizatorem konkursu był p. Paweł Malarczyk, mogący liczyć na wsparcie całego zespołu matematyków(p. K.Malarczyk, R. Piórkowski-„opieka na młodzieżą”, M. Depta- „opieka nad opiekunami”, T. Grębski – sponsor oraz wsparcie merytoryczne podczas organizacji konkursu, P. Jarosz- wykład dla młodzieży) oraz p. Moniki Ciastek ( organizacja sali z poczęstunkiem)

 
Konkurs Kalejdoskop w Reju jest dwuetapowy. Pierwsza część odbywa się w szkołach macierzystych , które wyłaniają reprezentantów szkół. W tym roku do finału zakwalifikowało się aż 135 uczniów z 38 szkół. W finale wzięło udział 127 uczniów z terenu 36 szkół.


Po rozwiązywaniu zadań co roku zapraszani są do wysłuchania wykładu przygotowanego przez któregoś z nauczycieli matematyki. Tym razem w rolę wykładowcy wcielił się p. Piotr Jarosz, który przeprowadził wykład o zagadkowo brzmiącym tytule: twierdzenie o gołębiach . Po konkursie, wykładzie oraz  poczęstunku, na który zaproszono wszystkich uczestników i opiekunów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Galę rozdania nagród poprowadziła p. dyrektor szkoły Grażyna Jach wraz z Kierownikiem Wydziału Edukacji i Sportu p. Agnieszka Drozd

Każdy uczestników otrzymał dyplom finalisty. Następnie przyznano tytuł Laureata (minimum 75% punktów uzyskanych z zadań konkursowych). W tym roku wynik był imponujący. Tytuł laureata zdobyła aż 50 osób! Świadczy to o wysokim poziomie uczniów naszych szkół oraz nauczycieli, którzy wkładają ogromny wysiłek, aby kształtować młode pokolenie. Każdy uczeń z tytułem laureata otrzymał książkę.  Warto wspomnieć także, że wśród nagród znalazły się publikacje nauczyciela matematyki p.Tomasza Grębskiego.
Następnie przyznano nagrody:

III miejsce – 2 talony na zakupy do firmy Annex (wartość 100zł) +książka+ darmowy tygodniowy karnet na siłownie+ bidon+  medal+ upominki
II miejsce – 50 zł + talon na zakupy do firmy Annex (wartość 100zł) +książka+ darmowy tygodniowy karnet na siłownie+ bidon+ medal+ upominki

I miejsce - 150 zł + talon na zakupy do firmy Annex (wartość 100zł) +książka+ darmowy tygodniowy karnet na siłownie+ bidon+ medal+upominki


Na zakończenie szczególne podziękowania należą się sponsorom. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Kraśnickiego p.Andrzeja Rolli. Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz firmy: Wilkołaziak (p. Barbara i Jacek Serwinek), Annex (p. Wiesław Kołczewski), Nowa Era (p.Mariusz Poniewozik) IronWorksGim&Spa(p. Radosław Cieśla i Marcin Stec), Avalon (Włodzimierz Konarski).
Podziękowania należą się również dyrektorowi szkoły Grażynie Jach, który jest zwolennikiem popularyzacji matematyki na terenie szkoły i poza nią. Za przygotowanie gastronomiczne dziękujemy naszej stołówce, za przygotowanie pomieszczeń pracownikom obsługi szkoły za oprawę fotograficzną uczennicy Mai Okulus (2g) oraz uczniowi Jakubowi Pakuła z klasy (1d), za dopilnowanie poczęstunku uczniom: Dominikowi Sakławskiemu, Wiktorii Paszkowskiej, Michałowi Wagnerowi, Aleksandrze Wilk (wszyscy 1AT), zaś przygotowanie poczęstunku uczniom klas 1a, 1b, 2a i 2b.  Wszystkim nie wymienionym, którzy pośrednio przyczynili do przygotowania konkursu z serca dziękujemy.

FOTOGALERIA