UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W dniach 13-15 maj 2022 roku w Pankach k. Kłobucka odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowców w Taekwon-do. Do miasta zawitały 45 kluby z całej Polski, aby rywalizować ze sobą w koreańskiej sztuce walki. Troje  naszych uczniów, Adrian Rupeć z klasy 3a, Igor Sochal, tegoroczny absolwent z klasy 3ag oraz Oliwia Ostrowska absolwentka naszej szkoły rywalizowało na matach Taekwon-do zdobywając łącznie 5 medali Mistrzostw Polski:

Adrian Rupeć zostaje Wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal w walkach w kategorii młodzieżowiec 57kg oraz brązowy medal w walkach w kategorii junior 56kg.
Igor Sochal zostaje Wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal w walkach w kategorii młodzieżowiec 85kg oraz brązowy medal w technikach specjalnych
Oliwia Ostrowska zostaje Wicemistrzynią Polski ( Oliwia po raz drugi w swojej karierze zawodniczej sięga po tytuł wicemistrzowski) w walkach w kategorii młodzieżowiec.

Gratulujemy naszym reprezentantom tak spektakularnego wyniku sportowego na Mistrzostwach Polski oraz życzymy dalszych świetnych sukcesów sportowych, zawodowych i osobistych. Gratulacje ! Rej !”…bo sport to nasza pasja”

FOTOGALERIA

 

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b Maciej Rzęsa został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu biologiczno – chemicznego dla uczniów szkół średnich „Czuję chemię!”, organizowanego przez WSIiZ w Warszawie. Wszystkich uczestników konkursu było ponad dwa tysiące a do finału wybrano tylko dwudziestu z najlepszym wynikiem! Nauczycielem uczącym jest p. Edyta Skrzypiec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym!

 

W dniach 9-13 maja 2022r. w naszej szkole odbyło się  spotkanie szkół partnerskich z Grecji, Hiszpanii, Włoch i Rumunii. Było to już ostatnie spotkanie w ramach naszego projektu. Wzięło w nim udział 40 uczniów i nauczycieli z zagranicy oraz 15 uczniów z naszej szkoły. Tematyką spotkania była literatura kobieca. Uczniowie przedstawiali swoje narodowe pisarki i poetki, nagrane przez siebie filmiki w oparciu o literaturę tworzoną przez kobiety, przygotowali wiele prac plastycznych pokazujących karykatury kobiet lub znane bohaterki powieści.

Czytaj więcej...

17 maja 2022 r., w naszej szkole, odbył się etap VIII Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mapa bez tajemnic”. Sprawdzał on wiedzę uczniów szkół powiatowych z zakresu znajomości politycznej i fizycznej mapy świata. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych powiatu kraśnickiego. W bieżącym roku organizatorem konkursu była Agnieszka Cedro – nauczyciel geografii.

        Zwycięzcami konkursu zostali:

- miejsce I –Julia  Hałabiś ze Szkoły Podstawowej w Stróży;

- miejsce II – Bartosz Bielak  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku;

- miejsce III – Kacper Chmielorz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku;

          Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że:

Dominika Pudło z 3eG i Dominik Sakłaski  z 4AT zostali laureatami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii, tym samym zdobywając indeksy na tę uczelnię. Nauczycielem uczącym jest p. Agnieszka Cedro.

Duda Agnieszka (3eG),  Solarz Arkadiusz (3aG) i Karamon Piotr (3aG) zostali laureatami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki zdobywając indeksy na tę uczelnię. Nauczycielami uczącymi są : p. Piotr Jarosz oraz p. Kazimierz Malarczyk.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na studiach!

Dnia 31.03.2022 r. uczniowie klasy 2b i 3b brali udział w konkursie wiedzy „WIEM”, organizowanym przez UMCS w Lublinie w ramach festiwalu naukowego „Przez żołądek do psyche”. Konkurs miał charakter testu on-line. Uczniowie zmagali się z zadaniami, w których musieli wykazać się wiedzą na temat wpływu odżywiania na zdrowie człowieka ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń w tym obszarze. Przygotowując się, brali udział w wykładzie eksperckim profesor Małgorzaty Starzomskiej - Romanowskiej. Uczennica Agata Kuśmiderska z klasy 2b została wyróżnioną laureatką konkursu otrzymując dyplom i inne nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Opiekunem uczniów jest p. Urszula Gryniuk

Informujemy, że Natalia Kuśmierczyk z kl. 3a została laureatką wyróżnienia w konkursie „WIEM” zorganizowanym przez Akademickie Centrum Wsparcia UMCS w ramach Festiwalu Naukowego. Udział w konkursie wymagał od uczestników szerokiej wiedzy na temat żywienia i jego znaczenia dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń odżywiania. Opiekunem merytorycznym laureatki była  p. Elżbieta Fila. Gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów kl. 3a awansowało do finałów konkursu "Rok przed maturą z fizyki " organizowanego przez UMCS w Lublinie Są to: Jakub Cedro, Nikodem Kamiński, Sebastian Szumny. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Biblioteka szkolna przypomina wszystkim naszym czytelnikom, o trwającej ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień Bibliotek w dniach od 08.05.2022 do 15.05.2022.

Jest to wydarzenie,  skierowana do czytelników bibliotek publicznych, pedagogicznych,  uniwersyteckich i wszystkich innych, które cenią sobie i promują czytelnictwo wychodzące poza niekonwencjonalne formy sięgania po literaturę.

 Biblioteki szkole dosyć często skupiają się na akcji pt. Październik – Miesiąc bibliotek szkolnych. Nie mniej jednak jako Nauczyciele bibliotekarze ZS nr 2 zapraszamy gorąco do sięgania po nasze nowości książkowe zakupione w ramach NPRCZ w roku 2021, w czasie trwania akcji Tygodnia Bibliotek.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół nr 2, popularnie zwany „Rej” jest dobrze rozpoznawany w regionie jako szkoła z dużymi tradycjami i osiągająca najwyższe wyniki. Dlatego też aby sprostać nowym wymaganiom oraz wzmocnić system kształcenia zawodowego w zawodzie technik informatyk i technik ekonomista, szkoła została wyposażona w nowy sprzęt IT w ramach projektu zawodowego „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Kraśnickim”.

Sfinalizowano zakup nowych zestawów komputerowych do 2 pracowni komputerowych oraz dodatkowego wyposażenia, jak urządzenia sieciowe, dodatkowe karty rozszerzeń(mi.in sieciowe, graficzne), projektory multimedialne, drukarki sieciowe, monitory interaktywne czy wizualizery na potrzeby realizacji zajęć z przedmiotów zawodowych oraz przeprowadzenia egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Czytaj więcej...

W dniach 26 kwietnia-1 maja, społeczność "Reja" , wraz ze szkołami partnerskimi z Grecji, Estonii, Rumunii, Włoch, Bułgarii wzieła udział w wymianie uczniów i nauczycieli w miejscowości Wraca w ramach projektu "Poznaj, zrozum i doceń" programu Erasmus+. Celem projektu jest podniesienie poziomu kluczowych kompetencji, szczególnie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, umiejętności świadomego korzystania z mediów, rozwijanie przedsiębiorczości uczniów oraz nabywanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym regionów. Uczniowie prezentowali interaktywne mapy swoich miast wraz z opisem ważnych zabytków, oraz za pomocą gry Minecraft odtworzyli miejsca i budynki już nieistniejące, wykonując również ich makiety.

Niezwykłe wrażenia towarzyszyły uczestnikom podczas wycieczki do Belogradchiku - miasteczka, w którym znajduje się jedna z najsłynniejszych fortecy w Bułgarii oraz zwiedzanie stolicy Sofii. Spotkania z rówieśnikami to również szansa na nawiązywanie nowych znajomosci i rozwijanie zdolności interpersonalnych.

Pracę uczniów w czasie wymiany wspierały nauczycielki : p. Iwona Dowigałowicz i p. Małgorzata Spyra.

Zredagował:  Maciej Woźniak

FOTOGALERIA