UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

22 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów sportowych dla najlepszych zawodników kraśnickich klubów za zeszłoroczne osiągnięcia sportowe. Łącznie zostało przyznanych 81 stypendiów i 13 nagród dla trenerów. Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk nagrodził także uczniów z naszej szkoły a wyróżnienia otrzymali: Adrian Rupeć z klasy 4a,Oliwia Ostrowska (absolwentka), Igor Sochal (absolwent) oraz trener Marcin Olszówka.
Gratulujemy naszym uczniom wyników sportowych oraz życzymy sukcesów w następnych latach. Gratulacje ! Rej !”…bo sport to nasza pasja”

Czytaj więcej...

W dniu 22 marca br,  odbyło się spotkanie maturzystów z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego i Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Lublinie : ppłk. Piotrem Szczepaniukiem, dr Mariuszem Sawą, p. Jolantą Prokop, młodszym brygadierem Damianem Dobkiem. Ustawa o obronie Kraju wprowadziła nowy rodzaj służby wojskowej tzw. dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, dzięki której można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej. Goście przedstawili młodzieży ofertę edukacyjną wybranych  uczelni wojskowych i  zapoznali maturzystów z korzyściami wynikającymi z wykonywania zawodu żołnierza. 

FOTOGALERIA

20.03.2023r. w hali MOSiR w Biłgoraju odbyły się Półfinały Wojewódzkie Licealiada w piłce ręcznej chłopców.

 

Bardzo dobry występ zanotowali nasi uczniowie zajmując II miejsce ulegając CREZ Biłgoraj, trzecie miejsce zajął ZSCKR Potoczek.

 

Wyniki turnieju: ZS nr2 – RCEZ Biłgoraj 9:17,

 ZS nr2 – ZSCKR Potoczek 16:9,RCEZ Biłgoraj – ZSCKR Potoczek 16:5

Czytaj więcej...

W dniu 16.03.23 r. w Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim odbył się Finał Wojewódzki Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza szkoła zajęła V miejsce.

Skład drużyny:

Bartyska Oliwia

Boś Natalia

Kaczmarska Natalia

Kapica Kamila

Kosz Adriana

Matysek Zuzanna

Sidorowska Barbara

Siemionek Natalia

Wicik Julia

Wyka Izabela

Opiekun drużyny: Kamila Gołofit

Czytaj więcej...

Dnia 15.03.2023 r. w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. K. K. Baczyńskiego odbył się etap wojewódzki IX edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, w którym wzięło udział 45 uczniów województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3f: Katarzyna Gozdalska i Karol Dziadosz (opiekun I. Oszust).
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu historii współczesnej oraz przemian demokratycznych lat 1970 – 1990.
Z przyjemnością informujemy, że do etapu centralnego olimpiady zakwalifikowała się Katarzyna Gozdalska uczennica klasy 3f.

Czytaj więcej...

W dniu 17 marca 2023 uczniowie naszej szkoły: Karol Kuśmiderski (3a), Dominik Mikita (4a) oraz Sebastian Szumny (4a) brali udział w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Nauczycielem uczącym naszych finalistów jest p. Tomasz Grębski, zaś opiekunem podczas wyjazdu był p. Paweł Malarczyk.
Organizatorem tego ogólnopolskiego konkursu jest Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki oraz Dział Spraw Studenckich Wojskowej Akademii Technicznej. Finały odbyły się na terenie WAT w Warszawie.
Warto wspomnieć, że grupa 105 finalistów została wyłoniona spośród 1320 uczniów z całej Polski
Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Uczniowie Technikum nr 2 w Kraśniku brali  udział w  III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa – CyberSkiller Challenge Poland. Był to ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.  Etap szkolny, który został przeprowadzony w grudniu wyłonił 3 osobową reprezentację szkoły. Byli to uczniowie klasy IVAT - Dominik Bałoszek, Hubert Miecznikowski, Karol Nierubca.  

Czytaj więcej...

„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu”

 (J.R.R Tolkien „Dwie Wieże”)

24 marca 2023 r. w naszej szkole na lekcjach języka polskiego będziemy czytać fragmenty wybranych utworów J.R.R. Tolkiena. Upamiętnimy w ten sposób Światowy Dzień Czytania Tolkiena, który od 2003 roku obchodzony jest własnie 25 marca przez wszystkich miłośników powieści mistrza fantasy. Inicjatorami święta są członkowie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego. Data święta nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia przypada rocznica Upadku Saurona i wyzwolenia Śródziemia od panowania mrocznych mocy.

Zachęcamy do przyniesienia tego dnia do szkoły egzemplarzy utworów tego pisarza. Wiele informacji na temat artysty i jego książek  znajdziecie w materiałach przygotowanych przez Nauczycieli Bibliotekarzy i Dominika Bałoszka z klasy 4 AT.  Link:  https://padlet.com/pad_rej/25-marzec-wiatowy-dzie-czytania-tolkiena-253h9zbo5rxn6hsh

We wtorek 14 marca 2023 roku nasza szkoła, po raz pierwszy w historii rozgrywek Licealiady Mistrzostw Koszykówki Dziewcząt, dostąpiła przyjemności pełnienia roli gospodarza zawodów. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie rywalizowały ze sobą wszystkie kraśnickie szkoły średnie. Rozgrywki sportowe rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

W tym roku poziom zawodów sportowych był bardzo wyrównany. Nasza drużyna rozpoczęła turniej od zmagania z “Górką”. Po zaciętym boju, spotkanie zakończyło się trzypunktowym zwycięstwem „Reja”.

Czytaj więcej...

W dniu 09.03.2022 r.  uczniowie klasy 2f i 1b pod opieką p. B.Kazula, p. M. Matuszkiewicz, p. U. Gryniku uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Sejm RP gdzie uczniowie mogli przysłuchiwać się obradom parlamentarzystów jak również uczestniczyli w spotkaniu z Posłem na Sejm RP Kazimierzem Chomą. Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik ze strefą eksperymentowania z blisko 200 eksponatami wspierającymi m.in. umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, formułowania problemów, pytań oraz hipotez (badawczych), analizowania informacji i wnioskowania, odróżniania faktów od opinii, a także niezwykle ważnej umiejętności współpracy. Na koniec wyjazdu uczniowie spędzili czas na aktywności fizycznej w Stacja Grawitacja składającej się ze strefy trampolin, ścieżek gimnastycznych, trampolin zeskokowych, wieży skoków, strefy trampolin z koszami, zbijaka, strefy gimnastycznej oraz Toru Przeszkód Ninja.

Dziękujemy za zaproszenie posła na Sejm RP Kazimierza Chomy i za zorganizowanie wyjazdu przez p. Michała Stawiarskiego prezesa Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc. Bardzo dziękujemy za lekcję historii, możliwość nauki i super zabawę.

Wycieczka odbyła się dzięki organizacji i zaangażowaniu p. Michała Stawiarskiego oraz wsparciu Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc, dlatego uczniowie nie ponosili kosztów wyjazdu.

FOTOGALERIA

W poniedziałek 13 marca do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. Był nim Pan dr Krzysztof Piech z Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej  - Wydział Turystyki i Rekreacji.

Pan dr Piech odwiedził nas w ramach II EDYCJII WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. W programie było całe spektrum wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z dyscypliny NORDIC WALKING. Dzięki tym zajęciom uczniowie zapoznali się z tą coraz bardziej popularną formą ruchu oraz poszerzyli swoją znajomość na temat zdrowego trybu życia i aktywnych form wypoczynku.

Czytaj więcej...