ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Dzisiejszego pięknego dnia, klasa 1aT Technikum (informatycy i ekonomiści) zorganizowała niezapomniane wyjście na ognisko integracyjne. Wydarzenie to miało na celu umocnienie więzi między uczniami i stworzenie okazji do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzień rozpoczęliśmy od porannego spotkania w szkole, po czym wyruszyliśmy w pieszą trasę nad zalew. Na miejscu to ognisko stało się centrum naszych działań. Rozpaliliśmy je wspólnie, a pieczenie kiełbasek oraz chleba okazało się prawdziwą ucztą. Rozmowa, gry i zabawy stały się okazją do integracji. Po kilku godzinach wspólnie spędzonego czasu wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej...

Właściwie to już tradycja….. I w tym roku (22.09.2023) maturzyści z klasy biologiczno-chemicznej (4b) zawitali w przyjaznych progach Instytutu Nauk Chemicznych Wydziału Chemii UMCS w Lublinie, w pracowni Katedry Chemii Analitycznej.

Uczniowie pod opieką pracowników naukowo-dydaktycznych samodzielnie wykonywali doświadczenia związane z miareczkowaniem alkacymetrycznym. Zajęcia te były okazją do założenia fartucha laboratoryjnego i pracy na profesjonalnym sprzęcie, co sprawiło, że wszyscy poczuli się jak prawdziwi studenci. Wyjazd ten był też możliwością zetknięcia się ze środowiskiem naukowym. Podczas zajęć pracownicy katedry instruowali uczniów, odpowiadali na pytania oraz dzielili się sugestiami i swoim doświadczeniem.

Opiekunami wyjazdu były: p. A. Przywara i E. Skrzypiec

FOTOGALERIA

W dniu 12.09.2023 r. po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 160-lecia Powstania Styczniowego czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, utwór podejmujący tematykę powstania.

Fragmenty utworu czytali w bibliotece szkolnej nasz gość Pani Agnieszka Drozd kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, Pani Grażyna Jach dyrektor szkoły, Pani Justyna Popiołek-Czarnota wice-dyrektor szkoły, Pan Mariusz Płecha wice-dyrektor szkoły.

Nasi uczniowie: Agata Kuśmiderska z klasy 4 „b”,

Karolina Bałoszek, , Julia Hemperek, Klaudia Żmuda z klasy 3 „f”

Karol Bieniek z klasy 4 „a”

Nauczyciele języka polskiego czytali fragmenty utworu na wybranych lekcjach języka polskiego. Społeczność szkoły na boisku szkolnym została uwieczniona na zdjęciu z napisem Narodowe Czytanie w Reju. „Nad Niemnem”.

Filmik nagrał Dominik Bałoszek i Hubert Miecznikowski z klasy 5 aT.

Zdjęcie zrobiła Alicja Gołofit z klasy 3 „a”. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele-bibliotekarze

Czytaj więcej...

26 września 2023r. na bieżni  ZS nr3 w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowej lidze lekkoatletycznej chłopców.

Nasi uczniowie zajęli II miejsce awansując do półfinałów wojewódzkich.

Skład i wyniki naszej drużyny:

Kwiatek Kacper 4d 100m – 11,97s

Maksim Kacper 1b 100m - 12,57s

Skrzypiec Bartosz 3a 100m – 13,07s

Borowski Jan 1d 400m –66,06s

Czytaj więcej...

Katedra wychowania fizycznego, ma przyjemność zaprosić społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku do udziału w kampanii pod hasłem przewodnim -  „Szkoła pełna Talentów”. Polega ona na zabieraniu „talencików”, które pozwolą uzyskać nam punkty, które umożliwią nam  ich zamianę  na sprzęt sportowy w naszej szkole. Wyzwaniem dla nas wszystkich polega na przekazaniu „talenciaka”  na naszą szkołę, która widnieje w systemie pod nazwą  - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku.

Link:  https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500000421

Czytaj więcej...

   Wieloletnią tradycją Archidiecezji Lubelskiej jest peregrynacja młodzieży maturalnej na Jasną Górę. W ostatni wtorek (26 września) odbyła się już XXXIX Pielgrzymka Maturzystów.

   Bezpośrednio po przyjeździe do Częstochowy uczniowie razem z nauczycielami uczestniczyli w drodze krzyżowej, która miała miejsce na jasnogórskich wałach otaczających klasztor paulinów. Potem był czas na indywidualną modlitwę i złożenie swoich próśb w kaplicy obrazu Matki Bożej. Centralny punkt pielgrzymki stanowił udział w Eucharystii. Liturgii przewodniczył Ks. Biskup Adam Bab. Po Mszy Świętej odczytany został akt zawierzenia Matce Bożej, w którym młodzież powierzyła Maryi swoje egzaminy maturalne oraz wybory przyszłej drogi życia.

   W czasie pobytu w częstochowskim sanktuarium uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzić: Skarbiec, Salę Rycerską, Arsenał, a także Muzeum 600-lecia. Była to szansa zapoznania się ze znaczeniem Jasnej Góry w dziejach Polski. Peregrynacja to chwila refleksji nad sobą i swoim postępowaniem, czas prośby o dar mądrości i wiedzy, ale również modlitwy dziękczynnej za rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Wspólne pielgrzymowanie łączy się z niezapomnianymi przeżyciami, integruje młodzież i całe środowisko szkolne.

FOTOGALERIA

Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów

W dniach 11 - 12 września 2023 r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

1) 11 września:

· godzina 16.30 – spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich liceum oraz technikum

 

2) 12 września:

· godzina 16.00 – spotkanie dyrekcji i wychowawców z rodzicami uczniów klas czwartych liceum i klasy piątej technikum w auli szkoły;

· godzina 16.30 – spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas trzecich liceum.

 

Wykaz sal na spotkania:

Czytaj więcej...

Z radością informujemy, że nasz Absolwent Sebastian Szumny, dołączył do elitarnego grona 26 najlepszych maturzystów w Polsce i zdobył tytuł laureata X jubileuszowej edycji projektu "Matura na 100 procent". Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 22 września 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tam Sebastian miał okazję odebrać zasłużone wyróżnienie, stając wśród najzdolniejszych uczniów naszego kraju.

Projekt "Matura na 100 Procent" ma nie tylko cele konkursowe, ale również misję edukacyjną. Jego głównym celem jest docenienie tych, którzy z niezwykłym zaangażowaniem podchodzą do nauki, wyznaczając standardy dla swoich rówieśników. Projekt oferuje laureatom wsparcie w postaci wieloletnich stypendiów oraz nagród rzeczowych, które mają

Czytaj więcej...

Wyjątkowo i nietypowo bo 4 września zabrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2023/24.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, dyrektor szkoły p. Grażyna Jach serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Przedstawiła wychowawców nowych klas i życzyła wszystkim zebranym zdrowia, powodzenia i sukcesów na okres nauki w tym roku szkolnym. Serdeczne słowa wsparcia i życzenia przekazali również goście, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość: Poseł na Sejm RP p. Kazimierz Choma, Starosta Kraśnicki p. Paweł Kudrel.

FOTOGALERIA

W dniu 19 września uczniowie z klasy 3b pod opieką p.Urszuli Gryniuk i p.Małgorzaty Szczerepy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie Samodzielna Pracownia Diagnostyki Genetycznej. Młodzi detektywi rozwiązywali zagadki Kodu Genetycznego. Poznali klasyczne badania z genetyki i cytogenetyki molekularnej. Uczniowie mieli za zadanie dopasować i ułożyć w odpowiedniej kolejności chromosomy w mikroskopach. najczęstszych zespołów genetycznych. Wspólnie rozwiązywali interaktywne zagadki. Poznali różne ścieżki kariery związane z genetyką- kierunki studiów na UMLUB oraz jak wygląda laboratorium genetyczne. Następnie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej pt. Kiedy moda, a kiedy konieczność – o diecie bezglutenowej słów kilka. Celem prezentacji było omówienie zaburzeń, których leczenie obejmuje eliminację żywności zawierającej gluten, oraz wyjaśnienie braku wskazań do wprowadzania diety bezglutenowej w populacji ludzi zdrowych.

FOTOGALERIA